Profi vs Disy PDF Tisk

Jaké jsou základní rozdíly mezi verzemi strojů Qleen Disy a Profi?

Verze Qleen Disy je určena především pro vlastní (nekomerční) použití. Existuje několik základních verzí Disy, jejichž vybavení se s cenou stupňuje. Od úplného základu až po stroj, který se téměř vyrovná verzi Profi.

  • Základní verze Disy je bez čerpadla, bez elektroniky. Je plně závislá na tlaku z vodovodu
  • 220V verze Disy disponuje čerpadlem a dokáže napájet RotaQleen, je však závislá na 220V zásuvce
  • Nedisponuje automatickou kontrolou vodivosti vody a dálkovým ovládáním - toto příslušenství nelze přidat

Verze Qleen Disy 220V new, která je na trhu od roku 2013 se dále přibližuje verzi Qleen Profi. Tato nová Disy verze disponuje dálkovým ovládáním (nelze přepínat mezi režimy). Snižuje tak náskok staré verze Qleen Profi. Nová verze Qleen Profi (cca polovina roku 2013) nabídne majitelům nové, vylepšené vlastnosti.

Verze Qleen Profi je určena pro komerční využití. Její použití je totiž bez podmínek - stroj lze použít za jakýchkoli provozních podmínek. Verze PuraQleen Profi existuje v několika málo variantách, které umožňují majiteli využít některých předností jednotlivých variant, nicméně všechny verze PuraQleen Profi jsou plně funkční.

  • Vlastní čerpadlo
  • Vlastní baterie (výdrž minimálně pracovní den)
  • Automatická kontrola vodivosti (tvrdosti) vody - stroj automaticky vypíná, pokud je vyčerpaná filtrační náplň
  • Dálkové ovládání stroje

Qleen Profi je tedy plně přizpůsobitelná. Může pracovat nezávisle na zdroji vody a elektrické energii. Běžnou praxí je naložit stroj spolu s 1000l nádrží na přívěsný vozík nebo do auta. Pak už není třeba stroj vykládat, ani s ním nijak dále manipulovat. Prakticky okamžitě je připraven k použití.

Stroje Profi lze samozřejmě připojit na vodovodní přípojku, jako stroje Disy. Stejně tak lze tyto stroje po přidání trafa připojit přímo na 220V zásuvku.

Stroje PuraQleen Profi disponují vlastní nabíječkou, která kontroluje stav nabití baterie a zabraňuje jejímu přebití. Běžnou praxí pak je se strojem přes den pracovat a přes noc jej nechat nabíjet. Ráno je pak opět připravený k celodenní práci.