Příslušenství PDF Tisk

Výběr příslušenství systému Qleen je velmi široký. Pokud nenaleznete ani zde ani v katalogu příslušenství, které potřebujete, neváhejte a kontaktujte nás. Vždy se snažíme našim zákazníkům vycházet vstříc a tak není vyjímkou, když se zakázkově vyrobí příslušenství, které zákazník požaduje.

Veškeré příslušenství (vyjma rotačních kartáčů) je možno použít s jakýmkoli strojem Qleen (Disy/Profi/New). Příslušenství je samostatně neprodejné. Nakupovat jej mohou jen stávající majitelé strojů PuraQleen.

 

Standartní kartáče

Standartní kartáč, který je nejrozšířenějším druhem kartáče je ekonomickou variantou. Mezi jeho přednosti patří lehká vyměnitelnost spotřebního materiálu, lehkost kartáče - díky lehkosti se s kartáčem lépe manipuluje ve větších výškách a hlavně nízká cena.

Druhy kartáčů dle materiálu

Kartáče jsou vyrobeny z nylonových vlasů s různou drsností a velikostí.

Bílý kartáč UNIVERSAL - univerzální bílý nylonový kartáč je nejpoužívanějším kartáčem, kterým lze čistit sklo, solární a FV panely, omítku i další

Černý kartáč MIX - kartáč s příměsí koňských žíní

Modrý kartáč FACADE - kartáč s tlustšími vlasy, který je určen pro čištění omítek a fasád

Červený kartáč SOLAR - kartáč se třepenými vlasy, který je extrémně šetrný. Použití především na solární a FV panely.

Velikost kartáčů

Kartáče se běžně dodávají ve 3 velikostech - 27cm, 40cm a 60cm. Pozor, větší nutně neznamená lepší. Někde je využitý 27cm kartáč z důvodů úzkých prostorů, 40cm široký kartáč nabízí lepší manipulaci ve větších výškách. 60cm kartáč samozřejmě nabízí nejlepší efektivitu vzhledem k šíři myté plochy.

 


 

RotaQleen 40cm a 60cm

RotaQleen 50cm a 75cm

RotaQleen - revoluční řešení

RotaQleen je unikátní nástroj, který nemá na trhu s úklidovou technikou obdoby. Díky elegantnímu řešení (jež skýtá nová generace) můžete dosáhnout několikanásobně vyšší efektivity, než při použití obyčejného kartáče.

Jedinou nevýhodou kartáče zůstává jeho váha. Proto existuje ve verzích 40,50,60 a 100cm. Verze 40cm se používá převážně pro čištění fasád (i ve větších výškách), kdežto větší verze se používají na mytí do 10ti metrů a na mytí solárních a FV panelů.

 

RotaQleen Klasik 40cm a 60cm

První generace rotačního kartáče, která přinesla revoluci na trh čištění fasád. Díky jeho promyšlené konstrukci dokážete čistit rychle a hlavně velmi kvalitně. Síla mechanického čištění pomocí rotačního kartáče je několikanásobně vyšší, než při čištění kartáči jiných druhů. Oválný tvar navíc zajišťuje perfektní přístup do rohů a skulin na fasádě, či na FV/solárních panelech.


RotaQleen Vario 50cm a 75cm

Nová generace obsahuje několik důležitých vylepšení. Kartáč je celistvý, tudíž nedochází k problémům s překrýváním při čištění. Druhým vylepšením je větší množství trysek, které jsou umístěny pod i nad kartáčem. Tak umožňují perfektní oplach čištěné plochy. Nesmíme opomenout ani nový kloub, díky němuž lze kartáčem pohybovat po ploše jen za pomoci rotací tyčí. Druhá generace kartáčů Vario již řeší i přehřívání motoru, který je nyní chlazen vodou, kterou k čištění používáte. Firmě Karlhanns Lehmann se podařilo jedničku na trhu vylepšit ještě víc! Kartáč je dostupný ve 3 variantách - bílý, červený a modrý.

RotaQleen Vario Light 50cm

Odlehčená varianta RotaQleenu Vario je vhodná především pro čištění fasád - díky nižší váze se dostanete výš!

 


 

Vario držák

Lomený držák

Speciální bezpečnostní kartáč

Speciální kartáč pro čištění oken, rámů a okapů

Držáky kartáčů

Držáky kartáčů jsou vyráběny v mnoha variantách, aby uspokojily i ty nejnáročnější zákazníky. Kartáče jsou na držáky připevněny tak, aby mohly být lehce vyměněny. Spotřební zboží tak je pouze kartáč. Jeho držák vydrží léta.

Vario držák

Speciální nastavitelný držák Vario je nejprodávanější držákem kartáčů. Důvod je prozaický - je plně flexibilní a přitom pevný. Kloub umožňuje nastavit úhel kartáče dle potřeby a samotný T-Bar je možno natočit do horizontální i vertikální polohy dle potřeby.

Speciální držáky a lomené tyče

V katalogu naleznete i celou řadu speciálních držáků s lomenými tyčemi a vícero klouby. Tyto držáky jsou určené pro čištění těžko dostupných ploch, jako jsou světlolamy, či střechy autobusových zastávek.

Bezpečnostní kartáč

Vzhledem k tomu, že tyče jsou pevné a pružné, dochází u ramen delších 7-10ti metrů (dle podmínek použití) k prohnutí ramene. Při čištění FV/solárních panelů jsou tyče velmi blízko panelů a pokud je třeba čistit pole vysoké přes deset metrů, je třeba tyče zajistit bezpečnostním kartáčem, který zabraňuje kontaktu tyčí a solárních panelů.

Oknařský kartáč

Portfolio příslušenství v posledním roce doplnil tento speciální kartáč, který Vám umožní umýt efektivně nedostupné plochy. Ať už jsou to okapy, či okapničky, rámy a nebo jinak členité části fasády, tento kartáč si s nimi hravě poradí. Bere si totiž z rotačního kartáče kruhový dosah štětin a tak není třeba jej nijak nastavovat a přesto můžete umýt boky, horizontální i vertikální plochy. Dnes už je to pro profesionály nutná část vybavení.

 


 

G4 bajonetové spoje zajišťují pevné a pružné spojení

Tyče a teleskopy QLEEN

V naší nabídce naleznete celou řadu variant. Teleskopické tyče jsou s vyjímkou té nejvyšší (9m) určeny pro čištění do určité výšky, která je omezena délkou teleskopu. Teleskop Carbon 9m lze napojit i na další tyče a využít ho pro čištění i ve výškách nad 10m. Je tak nejekonomičtější variantou - základem, na kterým se dá postavit ucelená sada QLEEN.

Průměry tyčí

Tyče se již vyrábí v průměru 42mm. Existují však ještě tyče s průměrem 50mm. Rozdíl mezi nimi je samozřejmě v ceně a pevnosti. Carbonové tyče existují pouze ve variantě 42mm a mohou se použít do libovolné výšky. Titanové tyče exisutují ve verzi 42 i 50mm. 50mm tyče lze využít do libovolné výšky, nicméně ty 42mm jsou použitelné maximálně do výšky 9m. Všechny tyče jsou navzájem kompatibilní, tudíž je možné kombinovat tyče o průměru 42mm a 50mm.

Titanové a Carbonové tyče

Titanová tyč

  • Těžší
  • Levnější
  • Pevnější

Carbonová tyč

  • Lehčí
  • Dražší
  • Křehčí

Obecně doporučujeme použití Titanových tyčí, pokud není třeba dosáhnout příliš vysoko - tzn. do max 10ti metrů. Ideální použití Titanových tyčí je při mytí solárních a FV elektráren, kdy je třeba dosáhnout jen několika málo metrů nad zem a navíc je kartáč na ploše panelů prakticky položený.

Carbonové tyče je třeba zvolit, pokud chcete dosáhnout větší výšky - 10m+. Při takové výšce je už téměř nutné využít tyče lehčí. Čím výše potřebujete dosáhnout, tím více pocítíte rozdíl mezi Titanovou a Carbonovou tyčí.

Obecně se používá kombinace těchto tyčí - Carbonových a Titanových. Z tyčí totiž při použití pracovník tvoří dlouhé rameno, kde je třeba počítat s relativní váhou jednotlivých částí. Platí tedy, že čím dále na rameni je umístěná váha, tím více se podpisuje na množství úsilí, které je potřeba při čištění vyvinout. Jednoduše řečeno - na konec ramene umísťujeme tyče Carbonové, kdežto do ruky (na začátek ramene) umisťujeme tyče Titanové. Proto jsou v kompletech a setech běžně prodávany tyče v kombinaci.